Teisipäev, 11. august 2015

hurraaa, august!

August on olnud alati (loe: kahel aastal) see aeg, kui peab hakkama juba kooli peale mõtlema. Ma isegi ei tea, kas "peab" on õige öelda, tahes tahtmata juhtub aga nii, et päeva esimene ja vahel ka viimane mõte on üha rohkem kooliga seotud. Tänagi ärkasin kooliteemalise unenäo peale, mis tegelikult oli täiesti ajuvaba ja ebaloogiline, kuid siiski tuletas meelde, et kohe-kohe on jälle kool.

Mul on tegelikult üks uudis ka. Kuna praeguses koolis pole ma tööl ju täiskoormusega (mis üldse on õpetaja puhul täiskoormus, pole ma päriselt veel aru saanud), tundus igati sobiv endale tööd juurde krabada, seega sügisest olen ma tegev lausa kahel rindel: Maakoolis ja Linnakoolis, viimases lausa 650 ja natuke peale õpilast, mida on ikka natuke rohkem kui praeguses. Kokku on mul 25 tundi nädalas (see on siis reaalselt antavat tundi) ja kui ma mõtlen, kuidas ma eelmisel aastal näiteks ühte luuletust otsisin netist tund aega (no reaalselt tund aega, sest alguses ma lappasin oma luulekogusid ja siis otsisin internetiavarustest, sest mul oli vaja lihtsat, kuid mitmete metafooridega luuletust), mis  aga tegelikult sisustas umbes 5 minutit ühest ainetunnist, siis... hurraa! 

Uus kool on mul õnneks päris kodu lähedal. Nii ei pea ma ärkama enam kunagi kell kuus. Okei, nii ei pea ma ärkama iga päev enam kell kuus, aga kuna ma enne ka IGA päev ju ei ärganud, siis ei muutugi nagu midagi. Samuti on mul paralleelklassid. Väga peen värk, pealegi ütleb minu loogika, et nii on natuke vähem tööd. Ei? Huvitav, kas ma pean hakkama kontrolltöödega mingeid trikke tegema, sest need hakkavad klassides ringi käima? 

Aga kuidas minu suvi siis möödus? Tänan küsimast, ma ei teinud midagi sellist, mida suve alguses plaanisin. Mul oli kõik paika pandud, kuidas pikk suvevaheaeg ära kasutada. Esiteks pidin ma ka veidi kaasaegseks muutuma ja paar teemat ning kontrolltööd arvutis läbi viima. Selleks loodi mulle kasutaja moodle.hitsa.ee leheküljele ja puha ja võin täiesti ausalt üles tunnistada, et ma pole kordagi sinna sissegi loginud, kui mitte arvestada päris esimest korda. Seega ma ei ole üritanud teha sinna ühtegi harjutust ega tööd, kuigi mul oli selleks suvel täiesti piisavalt aega. Ilmselt arvasin, et ka sügisel pole kiiret või et kellel neid arvuteid ikka vaja on. 

Teiseks lubasin ma endale, et loen kohustusliku kirjanduse juba suvel läbi, et ma ei peaks ööl vastu tähtaega õpilastega võidu raamatuid lugema. Näiteks oli ühe raamatuga nii, et õpilased tahtsid kangesti lugemiskontrolli edasi lükata, mis paari päeva pärast pidi olema, seega ma näitasin jälle, et ma olen ikkagi äärmiselt õpilassõbralik ja tulingi neile vastu, kuid tegelikult oli mul endalgi see lugemata. Ma oleks selle muidugi läbi saanud, kui vaja. Lõpptulemus oli muidugi see, et teiseks tähtajaks sain isegi mina läbi, aga pooltel õpilastel oli see ikka lugemata. 

Kolmandaks lubasin ma paika panna väitlusringi plaani. Sellega jõudsin ma nii kaugele, et ma otsisin vist 5 minutit mingisugust väitlusõpikut, mis mul peaks olema kusagil. Ei leidnud. Vaja on mul seda sellepärast, et sügisel hakkan võib-olla väitlusringi ka juhendama. Ma ei tea tegelikult, mida see üldse tähendab, seega olekski minust olnud väga arukas suur sõjaplaan juba suvel valmis teha. Väitlusega olen ma muidugi väga kursis, sest keskkoolis käisin ise ka seal. Vist kaks nädalat. Igatahes nii kaua, et ühe väitluse tegin läbi ja avastasin, et iu, päris nõme asi, ning tulin tulema.

Neljandaks pidin ma autojuhiload ära tegema, aga ilmselgelt pole neid mul ka. 
1 kommentaar:

  1. Ei no jah, tulin just ujumast ja avastasin, et ühes minu jälgitavas blogis üle pika aja uus postitus. Blogisõltlase mure, vaatan iga päev kõik üle, et ehk ikka on midagi, nüüd siis näkkas. Mnjah! Noored inimesed teevad ikka suveks igasugu plaane, vanainimesel neid muresid enam pole - elu toob niikuinii igasugu üllatusi ja juhtumisi, peab siis veel planeerimisega end vaevama.
    Enamasti kõik asjad siin postituses tulid tuttavad ette välja arvatud see, et autojuhiload olid mul selles vanuses juba ammu tehtud. Võiksid need ikka ära teha, kui muidugi 25 tunni kõrvalt aega jääb. Mul oli kunagi 28 tundi, kusjuures klassid olid siis Leisi koolis poole suuremad ja see oli tõeline hullumaja. Praegu pole elul viga.midagi.

    VastaKustuta